Kiedy awarie zmuszają do wymiany sprzętu serwerowego?
Serwerownia to w dzisiejszych czasach serce firmy, które warunkuje przetrwanie, bezpieczeństwo danych jej samej oraz klientów, a ponadto, utrzymanie dobrego wizerunku, stabilizację pozycji na rynku i wzrost zysków. Jeśli jesteś technikiem utrzymania infrastruktury IT, możesz się porównać do biznesowego kardiologa i kardiochirurga. Zdrowie firmy zależy od Twojego refleksu, doświadczenia, zdolności analitycznych i dostępu do części serwerowych.
Problem w tym, że nie ma takiego serwera, który dałoby się zatrzymać na zawsze i w nieskończoność naprawiać. End of Lifecycle upływa nieustannie.
W IT przyjęło się, że najlepiej wymieniać serwer co 3-5 lat. Badania pokazują, że koszt utrzymania zaczyna rosnąć około 4-tego roku funkcjonowania. Średnio co roku wydajność spada o 14%, podczas gdy w czwartym roku oscyluje w granicach 40% początkowej. Spowodowane jest to nie tylko intensywnością eksploatacji, ale także rosnącymi wymaganiami nowych wersji oprogramowania, które w biznesie, gdzie aktualizuje się sprzęt wszystkich użytkowników naraz, wytwarza efekt skali niemożliwy, w pewnym momencie, do udźwignięcia przez serwerownię. Jeśli Twoja firma korzysta z częstych aktualizacji oprogramowania, taki serwer najlepiej wymieniać nie później, niż po 3 latach ciągłej pracy.
Upór w utrzymywaniu serwerów po EOL w niezmienionym stanie może kojarzyć się z oszczędnością. W rzeczywistości zaczynasz ryzykować bezpowrotną utratę danych albo powstanie luk bezpieczeństwa w oprogramowaniu, którego nie jesteś już w stanie aktualizować. Równocześnie rosną koszty utrzymania, napraw oraz energii – ponieważ serwery zaczynają się przegrzewać i wymagają intensywniejszego chłodzenia. Rosną też koszty samej administracji. Średnio o 148%.
Powtarzające się awarie to oczywisty symptom ponaglający. Często dochodzą do tego sygnały od klientów albo z działu sprzedaży, że usługi działają za wolno. Pierwsza grupa w końcu zacznie się niecierpliwić i poszuka lepszego dostawcy, Druga będzie miała utrudnioną realizację zadań, co negatywnie wpłynie na jakość obsługi klienta i skuteczność w domykaniu sprzedaży. To czysty sabotaż na drogim oprogramowaniu biznesowym, za które płaci Twoja firma.
Dlatego w pewnym momencie najbardziej optymalna lub wręcz konieczna, jest wymiana całego serwera. Dla wielu firm brzmi to, jak wyrok na budżecie – koszt serwerów z pierwszej ręki nie jest niski, choć przekłada się na wzrost efektywności procesów i bezpieczeństwo danych. W obliczu wysokiej ceny jest jedna dobra wiadomość.
Nie musisz wybierać pomiędzy rosnącymi kosztami utrzymania i ryzykiem biznesowym serwerowni, a zakupem drogich serwerów.
Możesz skorzystać z doświadczenia specjalistów, jakości certyfikowanej ISO 9001:2015 oraz decyzji innych firm, które kiedyś wybrały serwery wysokiej klasy. Te okazały się na tyle trwałe, że mogą bezpiecznie zmieniać właścicieli nawet po EOL, pod warunkiem dokonania refabrykacji.
Jeśli chcesz wymienić serwery na mocniejsze i zoptymalizować koszt zakupu, zadziałaj dwutorowo.
- Obniż koszt wymiany serwerów na generację bardziej pasującą do aktualnego obciążenia serwerowni.
- Zdobądź dodatkowe środki na zakup tych serwerów, dodatkowo odciążając budżet, w ramach osiągania wymarzonego poziomu stabilności i bezpieczeństwa procesów IT.
Obydwa punkty realizuje się poprzez program BuyBack.
Procedura jest następująca:
- Namierzasz w serwerowni sprzęt, który przestał wystarczać,
- Decydujesz, że teraz jest czas na wymianę,
- Wysyłasz do nas listę tego sprzętu,
- Dostajesz wycenę,
- Pozbywasz się problemu i zyskujesz środki na nowy sprzęt.
Twoje serwery są dla nas cenne z 2 powodów:
Pierwszy to ich rzeczywisty potencjał. Fakt, że nie radzą sobie z obiegiem informacji i utrzymaniem usług w Twojej firmie nie musi znaczyć, że są przestarzałe i wyeksploatowane. W wielu przypadkach wystarczy kompleksowy serwis, wymiana komponentów, odświeżenie i aktualizacje oprogramowania w optymalnym zakresie. Przeprowadzamy taki proces i kończymy go kompleksowymi testami wydajności. Przygotowujemy do bezpiecznej i stabilnej pracy w firmie o mniejszych wymaganiach, niż te, które znasz na co dzień. Taki proces wprowadzania ponownie sprzętu na rynek nazywa się refabrykacją. To odpowiedzialna misja, która daje dostęp do lepszego sprzętu firmom, które nie potrzebują jeszcze high-endowych serwerów z pierwszej ręki.
Drugi to ekologia. Refabrykacja oznacza, że wydajny sprzęt serwerowy spełnia swoją funkcję nawet długo po upływie zaplanowanego przez producenta End Of Lifecycle. Dzięki naszemu doświadczeniu możemy na każde urządzenie spojrzeć kompleksowo, wykorzystać wiedzę do oszacowania wartości i potencjału sprzętu serwerowego. Następnie wykonujemy wszystkie przedstawione wyżej kroki.
W procesie refabrykacji sprzęt, który dopiero co skończył pracę w Twojej serwerowni, z bogatą historią przegrzewania się i awarii, zostaje odświeżony i przygotowany do wydajnej, bezawaryjnej pracy przez kolejne lata.
Jeśli chcesz wymienić sprzęt serwerowy na mocniejszy przy maksymalnej optymalizacji kosztów, skontaktuj się z nami.
Nasze bestsellery: